Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Cestování letadlem s dětmi

Rodičovství je krásná věc a ještě krásnější je v dítěti zanechat od útlého věku vzpomínky na rodinou dovolenou, fotografie prvních krůčků do moře, nebo vystrašený pláč ze setkání s první vlnou jsou k nezaplacení. A jak to vypadá, když se rozhodnete cestovat v letadle s vaším mrňouskem? V našem článku se dozvíte základní, přesto nejdůležitější informace.

Cestování letadlem s kočárkem

Velkou výhodou je, že rodiny s dětmi bývají odbavovány přednostně. Dle pravidel každé letecké společnosti je možné pro každého mladého cestujícího vzít skládací kočárek. Ve většině případů jsou přepravovány v nákladním (zavazadlovém) prostoru.

Těsně před nástupem do letadla je třeba kočárek odevzdat zaměstnanci letiště, který ho uschová v podpalubí. Do letadla je třeba přinést dítě v náručí, případně v nosítku či šátku. Po přistání Vám kočárek vrací ihned po opuštění paluby. Máte-li dítě, které již chodí, a vy si myslíte, že dobu do odletu zvládne v pohodě a v klidu bez kočárku, můžete samozřejmě kočárek odevzdat již při odbavení společně s ostatními zavazadly. Před cestou je dobré zjistit, zda u přepravce nefungují jiná pravidla týkající se dětských kočárků.

Flymeto - Cestování letadlem s dětmi

Děti na letišti

Cestování letadlem v autosedačce

Letecké společnosti umožňují přepravu dětí do 2 let dvěma způsoby – v autosedačce na samostatném sedadle (obvykle od 6. měsíce) nebo na klíně rodiče. Tato varianta je mnohem levnější (obvykle 10-20 % z ceny letu pro dospělého cestujícího), na některých letech je zdarma. Každé letadlo je vybaveno speciálním popruhem pro děti používaným jako bezpečnostní pás, který je nutné zapnout pokaždé, když se rozsvítí informace o nutnosti připoutání pasažérů.

Pokud jste se rozhodli pro variantu autosedačky, ujistěte se, že sedačka je rovněž schválena pro použití v letadle. Na sedačce nebo na jejím obalu musí být zvláštní označení. Pokud sedačku nelze nainstalovat na sedadlo (např. je příliš široká), může být sedačka za příplatek přepravena v nákladním prostoru. Některé letecké společnosti vám umožní přepravit vaše dítě v sedačce pouze do určitého věku, např. do 3 let.Související články