Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Dortmund (DUS)

Centrem Düsseldorfu na kole

Düsseldorf se může pyšnit svým moderním kabátem, vydat se můžete také po stopách historie až do doby císaře Fridricha Barbarossy.

Samotné centrum města je doslova prošpikováno cyklistickými stezkami. Kolo si zde můžete na celý den půjčit.

Hlavní město spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Düsseldorf bylo zařazeno mezi 10 světových měst s nejlepší životní úrovní. Co od něj může čekat turista?

Rozhodně navštivte staré město, ačkoli je maličké, má toho opravdu mnoho co nabídnout. Na tak malé ploše najdete překvapivě velké množství hospůdek, restaurací i barů.

Nenechte si ujít lahodný mok nejznámějšího polotmavého vestfálského piva Altbier, které je svrchně kvašené. Vydejte se do starého města Altstadt na komentovanou prohlídku pamětihodností starého centra spolu s výkladem o historii výroby piva Altbier.

Poznejte také düsseldorfskou kulturu a historii v mnoha místních muzeích a galeriích. Velice významnou sbírkou je galerie K20 – Kunstsammlung Nordrhein Westfalen – na náměstí Grabbeplatz. Díky expozici uměleckých skvostů malířů Pabla Picassa, Henri Matisse nebo Piet Mondriana se řadí mezi galerie světového významu. Uměleckým dílem je i samotná budova galerie, která již z dálky vyniká černou fasádou vykládanou žulou. Uměním každodenního života se pak zabývá galerie NRW-Forum, představuje užité umění, design, reklamu, architekturu i módu.

V muzeu Kunstpalast navštivte i některý z mnoha koncertů v multifunkčním sálu Roberta Schumanna.

Düsseldorf zcela jistě nadchne všechny obdivovatele moderní architektury. Nejznámější scenérií města je obrázek přístavu na břehu Rýna, jenž je obklopen moderními administrativními a obytnými budovami. Tato čtvrť se nazývá Medienhafen, a slibuje i kulinářské zážitky, kvalita místní kuchyně je oceněna michelinskou hvězdou restaurace “Berens am Kai”.

Na kole či pěšky vyrazte na rýnskou promenádu, jež se nachází nad tunelem ukrývajícím rušnou silnici. Zejména v létě se stává velmi oblíbeným místem k procházkám i k odpočinku. Nenechte si ujít zdejší obří schody s výhledem na parníky plující po Rýnu, toto romantické místo sem láká především mladé zamilované páry.

zakupte ještě dnes a ušetřete spoustu peněz! Přímá linka z Prahy vám zajistí pohodlný let.Související články

Tagy

Kategorie