Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Marseille (MRS)

Camargue, ráj na zemi

Aby jste viděli zblízka populaci plameňáků, nemusíte navštěvovat Afriku. Početná populace žije celoročně v Jižní Francii v Provence. Je zde krajina mokřadů, které leží mezi dvěmi rameny Rhony. V této oblasti leží rovina plná rákosů, kanálů a jezer se slanou vodou. Žije zde přes 400 druhů ptactva. Park je rozsáhlý a vede jím několik okružních cest, kde je několik pozorovatelen. Najdete u vstupu i voliéry. Na stromech sedí volavky, na hladině jezera se semtam objeví ledňáček. Toto jedinečné místo lze navštívit od dubna do září spolu s průvodcem. Úchvatné scenérie můžete pozorovat i s dětmi z lodi. Můžete absolvovat výlet na parníku TIKI III.

Camargue má svůj kolorit, ke kterému patří také černí býci, divocí bílí koně kteří po zkrocení slouží jako dopravní prostředky na vyjížďky krajem. Navštívit můžete uhelnou věž Tour Carbonnière, jež střežila dříve přístup k sídlu Aigues Mortes. Máte hlad? Zajděte si na jídlo do Saintes-Maries-de-la-Mer. Restaurace vám nabídnou výborné mořské plody, bujabézu nebo ryby. V restauracích se anglicky příliš nedomluvíte.

Cestou za plameňáky navštivte také městečko Saint Gilles. Je zde nádherný kostel s okázale zdobeným portálem. Klášter pochází ze 12. století a jsou v něm zobrazeny výjevy starého a nového zákona. V kostele je podzemní krypta, která se pyšní ne příliš příjemnou historií.

Několik kilometrů od Camargue leží město Arles. Nabízí četné římské a románské památky a je napsáno na seznamu UNESCO. Na severu této oblasti se pěstuje víno a rýže. Kousek od Arles je přírodní park Alpily. V jeho středu je vápencové pohoří, které rozhodně nepřehlédnete. Ve městě La Ciotat najdete nejstarší biograf světa.

Chcete se do Camargue vydat? Pak leťte letadlem. vás výjde levně. Z Pařížského letiště se do Provence vydáte vypůjčeným automobilem nebo můžete letět do Marseille.Tagy

žádné tagy

Kategorie