Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Dar Es Salaam (DAR)

Buďte i Vy natěšeným turistou v Dar es Salaam!

Dar es Salaam, hlavní město Tanzanie, centrum zábavy a bujarých večírků, ale také cíl obchodních cest.

Jistě vás zajímá, co zde navštívit. V prvé řadě se projeďte dalla dallou, prohlédnete si město i okolí, a na chvíli zapadnete do davu místních obyvatel.

Vydejte se k Ferry, odkud vyplouvají trajekty přepravující cestující na poloostrov Kigamboni, proslulý hlavně spoustou zábavy, ale i krásných pláží, které jsou bohaté na bary, pohodlné chýše s luxusním vybavením, dokonce i s klimatizací!

Máte rádi obrazy s motivy africké přírody? Kupte si originální obraz Tingatinga, malířský styl plný pestrých barev, zároveň elegantní jednoduchosti, ze kterého vyzařuje příjemná energie. Zakoupíte zde i velice krásné ručně malované dřevěné výrobky.

Suvenýry a spoustu dalšího zboží a výrobků nakoupíte ve čtvrti Kariakoo ležící mezi ulicí Lumumba a Uhuru. Masajky prodávající jejich tradiční ozdoby z korálků nebo lahvičky s přírodními léčivy najdete právě tady. Pestrobarevné oblečení i látky kitenge a kango se vám budou stánkaři snažit nabídnout .

Občerstvěte se u stánku s čerstvým ovocem, nebo ochutnejte arabské pochoutky, které nabízejí prodejci přímo na ulici.

Nesehnali jste však to, co jste sháněli, nepadlo vám v Kariakoo nic do oka? Pak se vydejte do Mwenge. V centru řezbářů Makonde nakoupíte překrásné sošky zvířat i lidí, šperky z Tanzanie i Keni, a látkové panenky z Ghany.

Nedaleko odsud se nachází komplex New World Cinema. Jedná se o moderní kino, kde můžete shlédnout zajímavé filmy. Pokud vás zajímá architektura, poblíž najdete univerzitní budovy.

Cestou do Mwenge navštivte Makumbusho Village Museum, v tomto skanzenu uvidíte různé chýše, z nichž každá představuje životní standart jednotlivých kmenů. Možná se vám také podaří vidět slavnost, která se zde koná dvakrát týdně, při které můžete vidět místní taneční skupinu.

Závěr dovolené zakončete pěkně divokým večírkem v některém z místních klubů, kterých je v Daru požehnaně.

Zakupte si letenku s předstihem a ušetřete spoustu peněz. Prožijte dovolenou či obchodní cestu s vůní Afriky. Letecky za zábavou v pohodlí a s komfortem!Související články

Tagy

Kategorie