Brazílie je známá nejen pro velkolepé pláže a večírky. Nyní, jako hostitel Světového poháru FIFA v roce 2014 a olympijských her v roce 2016, zvýšila počet návštěvníků ještě více. I když vás myšlenka sportu nebo povzbuzení neláká, Brazílie vám určitě okouzlí. Přinášíme vám to nej z Brazílie co si určitě nesmíte nechat ujít!

Rio de Janeiro

Na světě nenajdete jiné místo, kde byste našli více přírodní krásy na metr čtvereční - a s větším počtem žabek na hlavu - jako je Rio. Jeho městské prostředí dramaticky zasunuty mezi horami a mořem a uprostřed nich je samo o sobě místem světového dědictví UNESCO. Neformální plážová atmosféra, která naplňuje život na ulici, odráží jakými obyvatelé Ria.

Socha Krista Spasitele

40 metrů vysoká socha Krista Spasitele na vrcholu Corcovado s výhledem na Rio de Janeiro je jednou z nejznámějších památek města. Naskočte na ozubené kolo, které vás zavede hustým deštným pralesem až na vrchol, kde jsou zaručeny velkolepé výhledy.

Pláž Copacabana

A Princesinha do Mar nebo Princess of the Sea - je ráj s ohromujícími plážemi, živými ulicemi, kde večírky nikdy nekončí. Pláž Copacabana se rozprostírá na více než 5 km a láká všechny na své lákavé vody. Slunce, moře a krásné těla jsou to, co představuje potěšující stránky okolí. Nádherná hora Sugar Loaf Mountain a Morro do Leme vypadají nádherně na pozadí a představují obraz perfektní země, která láká turisty z celého světa. Pokud jde o pohostinnost, v Copacabaně můžete vždy očekávat to nejlepší, s hotely, bary a restauracemi známými pro své příkladné služby.

Roraima, stolová hora

Mount Roraima, španělsky Cerro Roraima, portugalsky Monte Roraima, je obrovská hora s plochou střechou v pohoří Pakaraima na Guyanské vysočině, v místě, kde se setkávají hranice Brazílie, Venezuela a Guyana. Je dlouhá asi 14 km a vysoká 2 072 metrů. Je zdrojem mnoha řek Guyany a říčních systémů Amazonky a Orinoco. Mount Roraima je nejvyšším bodem v Guyaně.

Vodopády Iguazu

Vodopády Iguazu se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou a patří mezi nejúžasnější přírodní památky na světě. Představte si více než 275 vodopádů narážejících do řeky Iguazu z výšky tří kilometrů - a začnete chápat, co máme na mysli. Můžete se zde věnovat i jízdě na kajaku, pěší turistice a raftingu.

Národní park Lençóis Maranhenses

Národní park Lencois Maranhenses v severovýchodní Brazílii okouzlí každého návštěvníka svou dramatickou ekologií střídajících se písečných dun a sladkovodních jezer. Tento park se rozprostírá na 150 kilometrech čtverečních a může vypadat jako poušť, ale během dešťového období od ledna do května se vyskytuje hodně srážek. Tato voda se shromažďuje v údolích mezi dunami a vytváří jedinečné modré laguny.

Manaus

Manaus, městský a říční přístav, hlavní město Amazonas estado se nachází v severozápadní Brazílii. Leží podél severního břehu řeky Negro, 18 km nad přítokem této řeky do řeky Amazonky. Manaus se nachází v srdci amazonského deštného pralesa vzdáleného 1 400 km od pobřeží Atlantiku. Přes město prochází několik bočních kanálů zvaných igarapés, které jsou přemostěny mosty a rozdělují je na samostatné oddíly.

Sao Paulo

Rio je krása. Ale São Paulo - São Paulo je město, “řekla Marlene Dietrich o kosmopolitním městě Brazílie. Město je brazilskou kulturní a finanční hnací silou, s živou hudební scénou, skvělými nákupy a vynikající kuchyní, nemluvě o muzeích a galeriích srovnatelných s jakýmkoli jiným světovým městem. To vše v kombinaci s pulzujícím místním životem Paulistanov, se kterými bude jistě snadné navázat přátelství.

Nejvyšší hora Brazílie - Pico da Neblina

Portugalský název nejvyšší hory Brazílie je Pico da Neblina. Je to vrchol v pohoří Imeri, Amazonas estado v severní Brazílii, nedaleko venezuelské hranice. Je to nejvyšší bod v Brazílii, který dosahuje výšky 3101 metrů. Až do objevení Neblina v roce 1962 se za nejvyšší horu Brazílie považovala Bandeira.

Co dál vědět o Brazílii

Víte vše pro cestu do Brazílie? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku