Brazílie je obrovská země a je pochopitelné, že má různé podnebí, ačkoli ji lze rozdělit do tří hlavních klimatických regionů. Rovníkové, s celoročními dešti, v povodí Amazonky plus malá pobřežní oblast. Potom tropické s obdobím sucha v rozsáhlé centrální oblasti plus malá severní část. Nakonec třetí, téměř Středozemní moře, s mírnými zimami a horkými léty, na extrémním jihu. Severem Brazílie prochází rovník, takže ve většině země, která se nachází jižně od rovníku, jsou roční období ve srovnání s Evropou nebo Severní Amerikou obrácená.

Kdy navštívit Brazílii

Chcete-li najít nejlepší období na návštěvu Brazílie, můžete si vybrat australskou zimu, tj. od června do srpna. Ve skutečnosti je to obvykle nejchladnější, nejméně deštivé a nejslunnější období v roce. Na dalekém jihu je však zima deštivá a někdy i chladná; existují výjimky hlavně v pobřežních oblastech.

Moře je dost teplé na celoroční koupání v severní centrální Brazílii, zatímco od června do října je relativně chladné u Rio de Janeira a dokonce studené podél pobřeží Rio Grande do Sul, kde klesá na 14° C v srpnu. Zde se teplota moře stává přijatelnou od ledna do března, kolem 23/24 ° C.

Počasí v Riu de Janeiru

V oblasti Rio de Janeiro suchá sezóna trvá od června do srpna, tedy v zimě. Je zde průměrné množství srážek.

Nachází se zcela na jihu, tedy dost daleko od rovníku nato, abychom zaznamenali pokles zimní teploty. V Riu nejvyšší hodnoty od května do října klesají na přibližně 25/26 ° C. To lze považovat za nejlepší čas na návštěvu, protože je teplo, ale ne horko, slunce často svítí a déšť jsou vzácné, i když jsou stále možné.

Moře je v této době trochu chladné, takže nejlepší sezónou pro dovolenou na pláži je léto, od ledna do března, kdy teploty mohou dosáhnout 37/38 ° C. Mohou se vyskytovat i silné deště odpoledne, ale množství slunečního svitu je stále dost dobré a moře je teplé. Karneval v Rio de Janeiro se koná v létě, hlavní akce se však konají večer.

V Rio de Janeiro můžete nakonec plout po celý rok, i když moře je od července do října trochu chladné, když teplota vody klesne na 22 ° C.

STATE-OF-RIO-DE-JANEIRO

Nejlevnější letenky do Londýna

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Rio de Janeira v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Rio De Janeiro Intl v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Co dál vědět o Brazílii

Víte vše pro cestu do Brazílie? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku