Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Rio De Janeiro (RIO)

Maroko - nejhezčí západy slunce
Afrika · Maroko
21. června 2021 4 min čtení
Číst více..

Brazílie - neomezené možnosti poznávání

Brazílie je pátou největší zemí na světě, největší zemí Střední Ameriky. Měří zhruba 8,5 milionů kilometrů čtverečních a žije zde asi 195 milionů obyvatel. Hlavní město Brasilia je jedno z nejmladších měst mezi hlavními městy. Bylo založeno tak, aby se rozkládalo přesně ve středu země. Hlavním městem bylo jmenováno v roce 1960. Brazílie se dělí na 26 států a na regiony - Severní, Severovýchodní, Středozápadní, Jihovýchodní a Jižní.

Severní region

V zemi žije 1700 druhů ptáků, mnoho exotických zvířat jako je jaguár, puma, kapybara, delfíni, opice, želvy či anakondy. V Severním regionu se rozkládá Amazonský prales, zabírá téměř 80% brazilského území. Tisíce malých říček se vlévá do Amazonky. Cesta do pralesa začíná ve dvou největších městech Belému a Manausu.

Severovýchodní region

Oblast s bohatou koloniální historií, nádhernými plážemi i folklórem. Nejznámější jsou pro Čechy pláže ve městě Fortaleza.

Středozápadní region

Setkávají se zde tři ekologické systémy – Cerrado, Pantanal a Amazonský prales. Cerrado vám nabízí jízdu na koni, rafting, kanoistiku. Pantanal je místem pro pozorování fauny. Můžete vyrazit na výlet na safari nebo si prohlédnout hlavní město Brasilii.

Jihovýchodní region

Je ekonomicky nejsilnější, jsou zde velká města jako Rio de Janeiro, Sao Paulo. Mnoho turistů toužít na chvíli se postavit pod sochu Krista, vykoupat se v Copacabaně nebo navštívit cukrovou homoli.

Jižní region

Oblast bohatá na vodopády Igaus Falls, jezuitské mise i dobré víno. Vodopády jsou nejkrásnější na naší planetě. Nebojte se je navštívit vícekrát. Pokaždé vás překvapí svou rozmanitostí. Pořiďte si , třeba na blížící se letní olympijské hry.

Náš tip

Bonito je přírodním rájem uprostřed státu Mato Grosso do Sul Brazílie, který se proslavil svými aktivitami spojenými s ekoturistikou a také neustálým zachováváním fauny a flóry regionu. To je důvod, proč, přestože je Bonito městem, které žije turismem, je jedním z nejzachovalejších míst v Brazílii.

Region překvapuje své návštěvníky krásnou krajinou, křišťálově čistými řekami, sladkovodními lázněmi, vodopády, jeskyněmi, jeskyněmi a propastí. To vše s magickým doplňkem: bohatým živočišným životem, složeným převážně z vodních druhů, jako jsou ryby a aligátoři, a také z nejrůznějších druhů ptáků.

Brazílie leží na jižní polokouli, proto počítejte s převrácením ročních období - nejtepleji je zde v lednu, nejchladnějším měsícem je pak srpen. V rovníkové oblasti kolem Amazonky je pak teplé klima celoročně. Nejvhodnějšími měsíci pro návštěvu Brazílie jsou listopad a prosinec, kdy tu bývá nejkrásnější příroda (podobně jako u nás na jaře), a proto je nejlepší čas, vyrazit na krásnou dovolenou právě teď.

Často kladené dotazy o dovolené v Brazílii

Kde koupit letenky do Brazílie?

Nejvýhodnější lety z Prahy můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy na všechna dostupná letiště lze u nás.

Jak dlouho trvá let do Brazílie?

Doba letu z Prahy do Brazílie = 14 hodin, jde o linku s přestupem. Vzdálenost z Prahy = 9.612 km.

Platí nějaká cestovní omezení v Brazílii?

Všechny informace najdete v naší COVID cestovní mapě.


Související články