Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Boloňa (BLQ)

Bologna, město s gastronomicku tradicí

Bologna je hlavní město regionu Emilia Romagna, provincie Bologna. Známe jí především jako město univerzitní. Ta zde byla založena v roce 1088.

Bologna je známa především svou tradicí v gastronomii. V místní kuchyně převládají pokrmy z masa, sýrů, šunky prosciutto a mortadelly. Historické centrum se nachází východně od Piazza Maggiore, kde naleznete čtvrť Quadrilatero. Naleznete zde mnoho obchůdků s potravinami a místními specialitami. Zakoupíte zde kvalitní parmskou šunku, balzamikový ocet nebo parmezán.

Pro toto město a zejména jeho historickou část jsou velmi typické stavby z červených cihel a mnoho podloubí. Za deštivého počasí je jistě oceníte. Centrem města je Piazza Maggiore, kde naleznete gotickou baziliku San Petronio. Hned vedle se nachází Palazzo dei Notai. Dříve zde pracovali městští notáři. V západní části stojí radnice. Na náměstí si můžete prohlédnout fontánu Fontana del Nettuno.

Palazzo dell’Archiginnasio je další pamětihodnost, kam se vyplatí vypravit. V roce 1561 ji nechal postavit papež Pius IV. V letech 1563 až 1805 byl sídlem univerzity a dnes zde sídlí městská knihovna a také anatomické divadlo.

Museo di Palazzo Poggi vás jistě nadchne. Můžete si zde prohlédnout jak anatomické modely z oboru porodnictví nebo anatomie, tak poutavá expozice s loděmi, kterou najdete v expozici námořních věd a geografie. V celém paláci jsou nádherné nástěnné malby, zdobené stropy a nádherná knihovna z roku 1724.

Do Bologne se dostanete letecky z Prahy za krátkou chvíli. Je potřeba cestovat do Milána, kde přesednete do dalšího letadla do Bologne. zakoupíte za velmi výhodnou cenu. Do Bologne se můžete vypravit také za nákupy do obchodní zóny Via Rizolli. Na náměstí najdete celou řadu butiků a luxusních obchodů i restaurací, prodejen s potravinami nebo bazary a antikvariáty.Související články

Tagy

Kategorie