Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Blíží se sezóna lyžování, zkuste letos změnu!

Od: #flymeto   |   30. října 2015

Bansko je horské městečko rozkládající se v pohoří Pirin. Málo kdo toto letovisko zná, a málo kdo mu také odolá. Můžete sem přijet v zimě i v létě a vždy vám má bulharské město co nabídnout. Stále nově vznikající lanovky a kvalitní sjezdovky jsou důkazem, že čelí stále větší oblibě.

Na své si zde příjdou také milovníci ckyloturistiky, nejvyšší bulharské pohoří Rila a vápencový Pirin nabízí spoustu míst, kam stojí za to vydat se na dvoukolém parťákovi. Ale pokud dáte raději přednost pěší turistice, užíjte si túry do vysokých hor, prohlédněte si pravoslavné kláštery, a nezapomeňte ochutnat místní vynikající víno.

Bansko, co se zimních středisek týče, úspěšně “převálcuje” i ta slovenská a ukrajinská. Pokud sněhové podmínky dopřejí, je zde k dispozici na 70 km tratí, z nichž nejdelší měří 16 km a končí až v samotné vesnici Bansko u dolní stanice kabinky. Nejvyšší bod se nachází ve výšce 2 600 m n.m., nejnižší 925 m n.m., převýšení tak činí více než úžasných 1 600 metrů.

Lyžování je zde podobné alpskému, výjimkou je pouze konzistence sněhu, která je díky klimatickým okolnostem trochu jiná. Sníh je sušší a ovládání lyží v prašanu znatelně jednodušší.

Kromě lyžařské vášně si užijte také nezapomenutelnou atmosféru, která panuje v celém Bansku, původní domky, z nichž dýchá tradice i historie, si zamilujete. Dopřejte si v některé restauraci i výborný šopský salát, které k této zemi neodmyslitelně patří.

My pro vás máme, kromě skvělého tipu pro letošní lyžovačku, také letenky do Bulharska za bezkonkurenční ceny! Užijte si letošní zimní prázdniny celodenním lyžováním. Rezervujte letenky pro partu přátel i celou rodinu za jedinečné ceny ještě dnes a ušetřete spoustu peněz!


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie