Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Barcelona (BCN)

Barcelona – domov nekonečné stavby

Město, které kloubí možnost užít si dovolenou s koktejlem na pláži, vychutnat nádhernou architekturu, vyrazit za kulturou nebo si dopřát skvělé jídlo. Toto pulzující město nabízí pro každého něco. Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře na východě Španělska a je to evropské město, do kterého se budete rádi vracet. Navíc let netrvá příliš dlouho a během roku se objevuje spousta akčních letenek.

Nekonečná stavba Sagrada Familia

Úžasný chrám autora Antoniho Gaudího se staví více než 100 let a neočekává se, že by během dalších dvaceti byl dokončen. Toto kontroverzní modernistické dílo ročně navštíví statisíce turistů. Láká neotřelým design a kombinaci zobrazení života svatých a úžasnými geometrickými tvary. Byl předpoklad, že svatostánek bude dokončen na sté výročí smrti Gaudího, tedy v roce 2026, ale nezdá se, že by tomu tak bylo.

Flymeto - Barcelona – domov nekonečné stavby

Barcelonské pláže

Když úmorné slunce rozpaluje chodníky v centru Barcelony a rtuť teploměru šplhá za hranice únosnosti, určitě je načase vyrazit na místní pláž. Hlavní pláž se jmenuje Barceloneta a nabízí veškeré služby, které k pořádnému odpočinku a úniku z rozpáleného centra budete potřebovat. Vyhlášené restaurace a bary, chlazené pivo a sangrie, masáže přímo na pláži, obchodníky se sezónním zbožím, to vše zde najdete a díky vřelé španělské nátuře i rádi využijete. Sportovci můžou počítat s vybudovanými hřišti pro beach volejbal, půjčovnami surfů, trasami pro běh i veřejnými venkovními posilovnami.

Flymeto - Barcelona – domov nekonečné stavby

Stadion Camp Nou

Zažít atmosféru ve stotisícovém kotli na stadionu Camp Nou je zážitek, na který se nezapomíná. Jde o domácí stadion jednoho z nejslavnějších světových klubů a zároveň je největším stadionem v Evropě. Je otevřen i pro veřejnost, takže máte možnost projít si stadion a navštívit muzeum klubu FC Barcelona, kde je možné vidět různé trofeje, memorabilie a originální dresy. A jako bonus, domů se můžete vrátit s hezkými suvenýry tohoto fotbalového klubu.

Flymeto - Barcelona – domov nekonečné stavby

Potravinový trh Boquería

Historie trhu sahá až do 12. století, kdy se prodejci vyhýbali zaplacení dovozní daně. Nejslavnější potravinový trh má přibližně 2 500 m2 a nachází se na ikonické ulici Las Ramblas v centru města. Stačí zde zajít a o zážitek máte postaráno. Naleznete zde přes 300 stánků, kde se prodávají místí i mezinárodní produkty. Je známo, že zde nakupuje i většina profesionálních kuchařů z celého města.

Flymeto - Barcelona – domov nekonečné stavby

Nákupy na Passeig de Gràcia

Tak jako Praha má svou Pařížskou ulici, Londýn Oxfort Street, i v Barceloně natrefíte na jednu z nejslavnějších a nejdražších nákupních ulic, možná i v celém Španělsku. Passeig de Gracia je místem, kde svůj prodej soustředili nejvýznamnější značky a návrháři módního průmyslu. Pro milovníky luxusní módy je tato ulice povinnou zastávkou.

Město, kde to v noci žije

Ne nadarmo se říká, že Barcelona nikdy nespí. Proto po setmění vyrazte za zábavou do multikulturní čtvrti El Raval, která je domovem prosperující umělecké komunity, undergroundových barů a alternativní scény. Zde můžete Barcelonu zažít jinak.

Flymeto - Barcelona – domov nekonečné stavby

A kdy se vydat do Barcelony

Díky své poloze a mírnému klima je návštěva Barcelony vhodné kdykoli. Nejchladnější doba v průběhu roku je obvykle od prosince do února, kdy je průměrná teplota mezi 10 a 12 °C. Pokud si chcete dopřát sluníčka, vydejte se do Barcelony v srpnu, kdy teploty šplhají k 30 °C, a proto si nezapomeňte vzít s sebou opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Barcelona je město, které svým rázem okouzlí nejednoho cestovatele. A pokud ho máte stále na seznamu měst, které byste chtěli navštívit, určitě neváhejte.

Často kladené dotazy o dovolené v Barceloně

Kde koupit letenky do Barcelony?

Nejvýhodnější lety můžete najít v našem online vyhledávači.

Koupit letenky z Prahy na všechna dostupná letiště lze u nás.

Jak dlouho trvá let do Barcelony?

Doba letu z Prahy je přibližně dvě a půl hodiny.

Platí nějaká cestovní omezení v Barceloně?

Všechny informace najdete v naší COVID cestovní mapě.

Kde je dobré se v Barceloně ubytovat?

V Barceloně si každý přijde na své. Rádi vám s vaším vysněným ubytováním pomůžeme.


Související články