Bali leží v tropickém podnebném pásu. Teploty jsou tu celoročně dost stabilní, jelikož leží pouze 8 stupňů jižně od rovníku. Projevuje se tu tedy tropické a rovníkové počasí.

Roční období zde lze rozdělit na období sucha a období dešťů. Období sucha panuje od dubna do října. V tomto období je zde minimum srážek a teploty jsou v průměru okolo 30 - 35°C. Období dešťů trvá zhruba od listopadu do března. V těchto měsících je počasí ovlivňováno monzuny. Teploty jsou přesto velmi vysoké, v průměru od 27 - 32°C. Celoroční vlhkost vzduchu je na Bali velmi vysoká, pohybuje se od 80%, v období dešťu až 97%. Ideální dobou pro návštěvu Bali je duben - květen. Jedná se o měsíce po období dešťu, takže je zde vše krásně zelené a vykvetlé, navíc sezóna teprve začíná, takže tu nebývá tolik turistů. Ovšem ani v období dešťů není špatné se sem vydat. Turistů je zde méně a pokud vás nezastaví par průtrží mračen, není nad čím přemýšlet. Ceny v toto období bývají po hlavní sezoně až dvakrát nižší.

Počasí v Ubudu

Počasí v Ubudu je velmi podobné počasí na Bali. Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou květen - říjen. Jde o nejteplejší, a nejméně deštivé měsíce. Prosinec a leden jsou nejdeštivější měsíce, kdy vlhkost vzduchu dosahuje mnohdy i více než 90%. Teploty jsou zde celoročně velmi vysoké, v průměru okolo 30°C.

Počasí v Denpasaru

Denpasar je hlavní město Bali a počasí je zde dvojí, je ovlivněno obdobím sucha a obdobím deštů. Hlavní sezóna zde panuje od dubna do října a od listopadu nastává období dešťů. Nejdeštivější bývá prosinec. Celoročně je zde teplota velmi vysoká, okolo 30°C.

Kdy letět na Bali

Hlavní sezóna na Bali trvá přibližně od května do října, kdy zde panuje období sucha. Nejvíce turistické jsou červenec, srpen a září, proto doporučujeme se těmto měsícům vyhnout. I ceny jsou zde v tuto dobu dvojnásobné. Teplota je celoročně okolo 30°C, takže zimy se není třeba bát. V období dešťů prší převážně každý den, ale jde pouze o rychle přeháňky. Dle nás je nejideálnější duben a květen, kdy se sezóna teprve rozbíhá a po období dešťů je zde vše krásně zelené a rozkvetlé.

Nejlevnější letenky do Denpasaru v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Denpasaru a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Denpasar Bali v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Denpasaru nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Nejlevnější letenky do Denpasaru

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Denpasaru v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Denpasar Bali v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Co dál vědět o Bali

Víte vše pro cestu na Bali? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku