Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Palma Mallorca (PMI)

Dovolená u moře na Mallorce

Mallorka, největší ostrov Španělska ležící v západní části středozemního moře, je oblíbenou prázdninovou destinací turistů, ale také španělské královské rodiny. Mallorka je mnohem více, než krásné pláže a turistická střediska. Pojďte si přečíst, co všechno na vás při návštěvě tohoto ostrova čeká.

Hlavní město je pro mnohé lidí překvapením. Palma je krásná, stylová, sofistikovaná a přitom roztržitá. Polovina obyvatel si užívá nejlepších restaurací, obchodů a nočních klubů a druhá pak uměleckou scénu a kavárny. Dominantou hlavního města je gotická katedrála Panny Marie, která vystupuje z městských hradeb, ale radost vám určitě udělá i procházka krásnými historickými uličkami, které ústí do malebných náměstí.

Flymeto - Dovolená u moře na Mallorce

Letenky z Prahy od 850 Kč

Hotel Palladium

Kam vyrazit na Mallorce

Jedním z hlavních důvodů, proč je Mallorka tak oblíbená, jsou její úžasné dlouhé bílé pláže s desítkami malebných skalnatých zátok. Písečné pláže naleznete na všech pobřežích, kromě západu, kde dominují útesy a skály. Také je plná zábavných vodních parků, pro většinu věkových kategorií. Na celém ostrově si můžete vybrat ze spousty aktivit, které vám zpříjemní pobyt. Vyzkoušet můžete golf, zažít dobrodružství mezi korunami stromů, paintball nebo go-Karting. Jestli preferujete hory, vydejte se na skály a užívejte si rozmanitost skal při lezení nebo si užijte výhledy ze skal na kole.

Příroda na Mallorce

Zatímco se ostrov může pochlubit asi 200 jeskynními systémy, dva z nich jsou považovány za nejpůsobivější v Evropě. Chcete-li vidět nádherné stalaktitové a stalagmitové útvary, vydejte se na východní pobřeží Mallorky a vydejte se na jednu z prohlídkových tras Cuevas del Drach nebo Cuevas de Artà.

Modré moře skrývá pod svou hladinou barevné poklady, které ho dělají rájem pro potápěče. Nejlepší lokality pro šnorchlování a potápění jsou kolem jihozápadního ostrova, který láká skalní povahou dna a velkým množstvím mořských živočichů. Na ostrově naleznete velké množství středisek pro potápění, kde je možné účastnit se kurzu a půjčit si výbavu.

Na Mallorce je celkem šest chráněných přírodních parků, z nichž čtyři jsou na hlavním ostrově, jeden na každém rohu jeho pobřeží a dva malé ostrůvky. Všechny mají co nabídnout, od krásných bílých písečných pláží v Mondragó, pozorování ptáků v S’Albufera, nebo procházky po drsné krajině přírodních rezervací Llevant a Serra Tramuntana. Každý z přírodních parků nabízí ideální útěk z turistických oblastí a nabízí užít si krásné vyhlídky a skvělé pěší stezky.

Jídlo

Na Mallorce můžete navštívit hned několik restaurací držících michelinskou hvězdu. Díky kuchařům, kteří nabírají zkušenosti v nejlepších restauracích po celém světě, dochází k postupným inovacím tradičních receptů. Jedním ze způsobů, jak takové jídlo ochutnat, je degustační menu, které většina restaurací nabízí. Typickým oblíbeným způsobem stravování na Mallorce je Tapas, neboli malé občerstvení či jednohubky. Tapas nabízí velké množství variací obvykle plněné papričky jalapeňos, kozí sýr s grilovaným lilkem nebo sušená šunka s melounem.

Často kladené dotazy o dovolené u moře na Mallorce

Kde koupit letenky na Mallorcu?

Nejvýhodnější lety z Prahy a Vídně najdete v našem online vyhledávači.

Jak dlouho trvá let na Mallorcu?

Doba letu z Prahy na Mallorcu = let trvá přibližně 2,5 hodiny. Vzdálenost z Prahy = 1 965,9 km

Platí nějaká cestovní omezení na Mallorcu?

Španělsko vyžaduje od všech osob, které přicestují do země letecky či po moři z rizikových oblastí negativní výsledek PCR testu (RT-PCR, možné též TMA nebo “jiného testu založeného na odpovídajících molekulárních technikách”, nikoliv však testy antigenní!) na COVID-19. Výsledek testu se nevyžaduje od osob mladších 6 let.


Související články

Kategorie