Asie sestává ze 48 zemí, takže je těžké zúžit, kde začít svou návštěvu. Obsahuje dvě nejlidnatější země světa, Čínu a Indii. I když by trvalo roky, než byste skutečně prozkoumali všechny kouty tohoto kontinentu, většina cestujících začíná v jihovýchodní Asii. Cestování s batohem je nejpopulárnějším způsobem cestování po zemích Thajska, Laosu, Vietnamu, Kambodže a Indonésie. I když tyto země lákají velký dav turistů, na každém rohu jsou i luxusní poklady.

Průvodce Vietnamem
Vietnam je zemí jihovýchodní Asie a sousedí s Kambodžou, Laosem a Čínou. Rozkládá se na více než 331 tisících km². Se svými necelými 100 miliony obyvatel se jedná o 15. nejlidnatější zemi světa. Pro české turisty se jedná o relativně novou destinaci, oblíbenou se stává i díky tomu, že se jedná o nejlevnější zemi v jihovýchodní Asii. Mimo skvělých cen nabízí vše, po čem turista touží. Nekonečně dlouhé písečné pláže, světově proslulou kuchyni a rozmanitou přírodu.
3. října 2020
Číst více..
Průvodce Thajskem
Thajsko je zemí jihovýchodní Asie. Rozkládá se na více než 513 tisíci km². Jeho sousední státy jsou Laos, Myanmar, Kambodža a Malajsie. Turisty milovaná země má plno co nabídnout. Nejsou to jen pláže a přímořská letoviska. Jedná se o komplexní zemi, kde svoboda je symbolem všeho. Najdeme zde moderní metropole, ale i historické buddhistické rysy. Nekonečné písečné pláže střídají mohutná pohoří plné zeleně. Ticho a panenskou přírodu vystřídá ruch nočního Bangkoku.
1. října 2020
Číst více..
Průvodce po Spojených Arabských Emirátech
Spojené arabské emiráty jsou zemí, která se skládá ze sedmi emirátů: Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah a Fujairah. Spojené arabské emiráty jsou známé svým vytrvalým slunečním zářením, zlatými dunami, které se táhnou na míle daleko, a některými nejdražšími budovami moderní doby. Nejsou to však všechny jen vysoké mrakodrapy a písek. Krajina, kterou založil před 50ti lety šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan, je dnes domovem více než 200 národností a světovým průkopníkem v mnoha odvětvích.
16. září 2020
Číst více..
Průvodce po Srí Lance
Srí Lanka je další z ostrovů, kde rozhodně nemůžete zažít nudu a který splní všechna vaše očekávání od exotické dovolené v Asii. Uvidíte zde nekonečné pláže lemující pobřeží, průzračné tyrkysové moře, rozmanitou a téměř nedotčenou přírodu zahrnující džungle a pahorkatiny. Tento ráj toho nabízí mnohem více, ale je otázkou, jestli se odtrhnete od surfování, které je na ostrově velmi oblíbené. Základní informace Turistické vízum Vízum je vyžadováno více informací Celoročně Počasí je k cestování vhodné celý rok více o počasí Srílanská rupie Kurz se pohybuje okolo 0.
16. září 2020
Číst více..
Průvodce po Bali
Bali, jak se mylně většina lidí domnívá, není země, ale pouze jedna z 34 provincií Indonésie. Ta má celkem 17.508 ostrovů, z nichž je právě Bali nejnavštěvovanější z celé země. Indonésie sousedí s mnoha státy: s Malajsíí, Východním Timorem, Papuou Novou Guineou, Singapurem, Filipínami, Austrálií, Thajském, Palau a s Andami a Nikobary. Bali je hlavní ostrov ze skupiny Malých Sund. Leží mezi Jávou a Lombokem. Rozkládá se na více než 5.
15. září 2020
Číst více..