Do Anglie z Prahy a Vídně létá několik letů denně. Letenky do Londýna najdete od 1500 Kč. Anglie je navíc za rohem, jen dvě hodiny letadlem vás dělí od nových zážitků. Už se vidíte s batohem na zádech a s foťákem v ruce? Stačí už jen najít výhodnou letenku. S námi ji nepropásnete!

Než začnete nakupovat letenky

Co byste měli promyslet, než se pustíte do nákupu letenek? Poradíme vám.

Duben

Duben je obecně nejoblíbenější měsíc pro návštěvu Anglie

Leden

V lednu potkáte v Anglii cestovatelů nejméně

Do Anglie

Lety z Prahy do Velké Británie od 1 500 Kč

Na Heathrow

Ceny letenek od 4.500 Kč

Kolik stojí letenka do Anglie

Ceny letenek do Londýna

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Londýna a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Londýn v CZK

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Londýn v CZK

Kdy kupovat letenku do Anglie

Kupujete letenku do Anglie? Její cenu ovlivňuje roční období, den v týdnu i čas odletu. Lidé poptávají hlavně prodloužené víkendy. Pokud zrovna nevychytáte speciální akci, zpravidla si budete muset za tyto dny připlatit. Podobné je to s obdobím svátků a prázdnin.

Nejlevnější letenky seženete od podzimu do jara. Zaměřte se hlavně na lety od úterka (případně od středy) v odpoledních nebo večerních hodinách.

Nejlepší den pro odlet do Anglie

Nesejde na tom. Anglie je skvělá v jakémkoliv ročním období.

FAQ pro nákup letenek do Anglie

Hledáte odpovědi na svoje otázky? Připravili jsme pro vás ty nejčastější.

Jaké letecké společnosti létají do Anglie?

Z České republiky do Anglie nabízí přímé spojení sedm aerolinií. Z klasických je to British Airways a ČSA. Let s nimi je dražší než s nízkonákladovými společnostmi, které do Anglie létají velmi často. Mezi nejznámější patří Ryanair, EasyJet, Smartwings, WizzAir a Jet2.

Pokud z nějakého důvodu potřebujete využít přestup, není problém. Do Anglie vás dostane téměř jakýkoliv z evropských dopravců. Například KLM s přestupem v Amsterdamu, Air France s přestupem v Paříži nebo třeba Austrian Airlines s přestupem ve Vídni.

Jak dlouho trvá let do Anglie?

Nejvyužívanější přímá spojení z České republiky do Anglie jsou s městy Londýn, Manchester, Liverpool, Birmingham a Leeds. Při letu do hlavního města můžete vybírat z šesti letišť (Heathrow, Gatwick, Southend, Stansted, Luton a London City).

Trasadoba letu
Praha –⁠ Londýn1:5 - 2:15 h
Praha –⁠ Manchester2:1 - 2:25 h
Praha –⁠ Liverpool2:1 - 2:15 h
Praha –⁠ Birmingham2:15 h
Praha –⁠ Leeds2:15 h

Kde koupit letenky do Anglie?

Pokud si koupíte letenky přes portál získáte výhody, které přímo u aerolinek nenajdete.

Koupit letenky z Prahy do Anglie na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  2. Garance nejlevnějšího nákupu.

  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.

Napadají vás další otázky? Rádi si s vámi popovídáme v online chatu nebo napište na e-mail service@flymeto.com . K dispozici jsme i na telefonním čísle +420 222 266 966 .

Co dělat po přistání v Anglii

Letadla, která míří do Anglie, nejčastěji dosednou v Londýně. Většina letišť je ale vzdálená i desítky kilometrů od města. Jak se pohodlně dopravíte do centra Londýna?

Na každém letišti si můžete půjčit auto nebo využít taxi služby. Další variantou je veřejná doprava.

Heathrow (LHR)

Heathrow se nachází asi 24 km od centra Londýna. Do města vás nejrychleji dovezou vlaky Heathrow Express. Odjíždí z terminálů 2, 3 a 5 směrem na nádraží Paddington. Cena jednosměrného lístku se pohybuje mezi £ 22 až £ 25 v závislosti na času odjezdu. Výrazně ušetříte s online jízdenkou.

Další variantou je londýnské metro. Trasa Piccadilly Line spojuje všechny terminály a projíždí celým centrálním Londýnem. Cesta trvá přibližně 50 minut. Oproti vlaku navíc výrazně ušetříte. Ve špičce zaplatíte maximálně £ 6, mimo špičku jen kolem £ 3. Pokud nemáte Oyster Card ani připravenou hotovost, pohodlně zaplatíte bezkontaktní platební kartou.

Luton (LTN)

Luton je o něco vzdálenější než Heathrow, nachází se 54 km od Londýna. Letiště je využíváno především nízkonákladovými společnostmi. Do centra se nejrychleji dostanete vlakem, cesta zabere přibližně 40 minut a ceny jízdenek se liší v závislosti na daném přepravci. Na vlakovou stanici vás doveze kyvadlový autobus, nádraží totiž není přímo u terminálu.

Pokud upřednostňujete autobusovou dopravu, můžete opět využít společnost National Express. Cesta trvá přibližně hodinu a půl.

Vlak i autobusy jezdí 24 hodin denně.

Stansted (STN)

Stansted se nachází přibližně 56 km od Londýna. Jakmile se dostanete z letadla, následujte navigační tabule, které vás dovedou k vlakům a autobusům do 5 minut.

Nejrychlejší dopravou do města je vlak Stansted Express, ceny jízdenek začínají na £ 10 za jednosměrnou jízdenku při nákupu online.

Autobusy National Express jezdí 24 hodin denně a ceny začínají na £ 5 za jednu cestu při nákupu online.

Gatwick (LGW)

Gatwick se nachází asi 46 km jižně od Londýna. Vlakem se dostanete do centra metropole nejrychleji.

Nejvyužívanější společností je Gatwick Express. Nejrychlejší spoj vás doveze na Victoria Station do půl hodiny. Vlaky navíc jezdí v krátkých intervalech, a také v noci. Ceny začínají na £ 15.40 za jednu cestu.

Populární kombinace letů do Anglie

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Anglie na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Anglie na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Anglii

Už máte letenku do Anglie? Přečtěte si průvodce o Anglii.

Otevřít průvodce

Top letenky do Anglie