Výhody registrace u Flymeto
 1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 2. Generátor nejlevnějších letenek.
 3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Anchorage (ANC)

Oslo
Vypravte se do Norska
Evropa · Norsko
22. dubna 2016 2 min čtení
Číst více..
Vodopády Iguaçu
Brazilské Niagary, jen lepší
Jižní Amerika · Brazílie
1. srpna 2019 5 min čtení
Číst více..

Aljaška volá, zlato…

Slyšíte to volání divočiny a zlata? To je z Aljašky. Poslechněte tu ohromnou zemi, ve které medvědi kodiakové dávají dobrou noc, a přijeďte si i vy pro trochu toho zlata. Zážitkové agentury z vás udělají na pár hodin zlatokopa se vším všudy. Takže pokud jste jako mladí milovali syrovou atmosféru románů Jacka Londona, je čas vyhrnout rukávy a ponořit je do ledové vody zlatonosných potoků.

Severní vítr je krutý

Existuje spousta důvodů, proč se vydat na sever. Na Aljašku míří všichni, které okouzlují kilometry a kilometry divoké přírody a úchvatných scenérií, kde se na hladinách jezer odrážejí neprostupné lesy a zasněžené vrcholky hor. Dá se tu jezdit na saních vlečených psím spřežením nebo na kajacích zmítaných rozbouřenými peřejemi. Zblízka tu uvidíte volně žijící medvědy a vlky. Kamkoli se vydáte, může počítat s tím, že nepotkáte ani nohu. Aljaška je totiž sice největší stát USA, hustotu zalidnění má ale jasně nejnižší. Na kilometr čtvereční tu připadá jen půl člověka.

Anchorage - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - urbanglimpses | istockphoto.com
Flymeto - sarkophoto | istockphoto.com
Flymeto - Sward85 | istockphoto.com
Flymeto - choja | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 2. Silný zákaznický servis.
 3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s Tvořte svoje itineráře Pohodlné hledání

Někdo říká, že štěstí a bohatství přináší los. Tady nebudete vědět, na kterého vsadit. Na Aljašce rostou losi jako dříví v lese a štěstí tu přináší zem, po které monumentální zvířata chodí. Je v ní totiž stále dost vzácného kovu, který magnetizuje lidi ze všech koutů světa. Jak říkají zlatokopové: “Polární záři si domů neodvezeš. Na rozdíl od zlata.” A zážitkové agentury souhlasně kývají, protože si tu opravdu všechno, co najdete, můžete odnést. Autentické dobrodružství s rýžovací pánví vám ale nikdo nevezme. Na rozdíl od zlata.

Recept na zlatavé nugety na pánvi

Greenhornům, kteří rozumí rýžování jako koza petrželi, tu místní říkají “cheechakos”. Nestyďte se, pokud vás tak budou titulovat. Protřelí prospektoři, kterým se mezi zlatokopy říká “sourdoughs”, vás seznámí se správnou technikou rýžování. Půjčí vám speciální lopatu a rýžovací pánev. Nemusíte se ale bát o zdraví – pro slabší jedince je k dispozici i odlehčená pánev plastová, lavičky, díky kterým si u koryt nezhuntujete záda, nebo vlažná voda, aby vás nechytalo revma. Hru na zlatokopy je dobré hrát v pracovním oblečení. Udělejte si ze zážitku larp – pokud nejste hispter, nechte si narůst plnovous, převlečte se do historického kostýmu a pořiďte si černobílé fotky jako z konce 19. století. Zlatokopky můžou přijít, jak jsou, jen bez podpatků.

Nafasujete pytlík pravého aljašského sedimentu z místních zlatých dolů a ten potom můžete celý den rýžovat až do aleluja. U dřevěných koryt budete krouživými pohyby vymývat zlatonosný písek a trpělivě doufat, že se v nejhlubším bodě pánve usazují zlaté valounky a nugety. Je to tak jednoduché? Ano. Zlato je zkrátka 19x těžší než voda a 10x těžší než písek a štěrk. Na své úlovky dostanete skleněné lahvičky, které naplníte čistou vodou a cestou domů potom budete proti slunci sledovat, jak v něm tančí třpytivá zrnka a prach.

Anchorage - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - wanderluster | istockphoto.com
Flymeto - urbanglimpses | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Sdílejte nabídky s přáteli Tvořte svoje itineráře 500 milionů letů do 10s

Zlaté časy zlatokopectví

To, že zlato najdete, vám všechny společnosti garantují. V ceně zážitku, za který dáte kolem 20 dolarů, máte pytlík drti, prokazatelně obsahující stopy zlata. V obchodě si tu ale můžete zakoupit pytlíky s daleko vyšší koncentrací žlutého kovu a poté se radovat nad většími nugety. Takové valouny, které vám bude závidět i vaše babička bez brýlí, najdete v pytlíkách za 1 000 dolarů. Zážitek trvá v průměru dvě hodiny, ale jsou tu i tací, kteří hledání zlata propadnou a zůstanou tu ohnutí nad žlaby od začátku až do konce otevírací doby.

Abyste mohli trénovat nanečisto ve vaně, mrkněte na instruktážní video.

Rýžování zlata je v moderní době docela rozšířený koníček, pro který mají vlohy amatérští mineralogové a geologové. Kromě zlata totiž prospektoři často nacházejí i drahé kameny nebo fosilie z doby ledové. Koho rýžování chytne, může mít klidně i jiné ambice než jen pohádkové zbohatnutí. Dnes je to totiž i regulerní sportovní disciplína, ve které se pořádá dokonce i mistrovství světa. Jde jen o to, kde se mu chcete učit – v Českém klubu zlatokopů, nebo od potomků původních zlatokopů na Aljašce?

Anchorage - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - troutnut | istockphoto.com
Flymeto - kokane | istockphoto.com
Proč vycestovat do Severní Ameriky s námi?
 1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Tvořte svoje itineráře Mluvíme vaším jazykem 500 milionů letů do 10s

Léto, ve kterém se zmrzlina neroztéká

Na Aljašku je ideální vyrazit v létě a nechat si ujít pověstné zimy, při kterých mrzne, až praští. Ani v období od konce května do konce září nebudete u polárního kruhu a Severního ledového oceánu potřebovat bikiny. V červenci a srpnu jsou už horské průsmyky bez sněhu a tah lososů doslova v plném proudu. Koncem září se nad krajem začíná objevovat mystická polární záře. Na Aljašce provozují zážitkové rýžování např. Golden Daughters, Gold Dregde 8 nebo Chicken Gold Camp. Většina společností provozuje zároveň i muzea, ve kterých se seznámíte s historií a průběhem Zlaté horečky, těžkou technikou a rypadly, někde se dokonce projedete úzkokolejným vláčkem, které se používaly v dolech.Související články

Kategorie