Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Helsinki (HEL)

Odlet

Cestující

2

Alandy – vyrazte si na skvělou cyklodovolenou

Od: #flymeto   |   17. března 2016

Chystáte se strávit dovolenou letos trochu jinak? Vyměňte lenošení na pláži za dny plné cyklovýletů, užijte si kempování a přitom poznejte nádherné prostředí této ostrovní autonomní oblasti Alandy. Alandy jsou turisticky méně vytíženou lokalitou, přesto se zde nachází mnoho rekreačních zařízení. Rovinatá krajina přímo vyzývá k vyjížďkám na kolech za místními památkami a malebnými rybářskými vesnicemi. Kola můžete nechat doma, zde na půjčovnu jízdních kol narazíte takřka na každém rohu. Ostrovy jsou navzájem propojeny mosty, proto se můžete vydat kamkoliv budete chtít.

Dalším turistickým lákadlem jsou vodní sporty - především plachtění, jízda na kajaku i rybaření.

Největším ostrovem je Aland, kde se také nachází hlavní město a centrum oblasti Marienhamn.

Na ostrově Eckerö stojí za podívanou kostel ze 13. stol., zříceniny kaple z 10. stol. a budova pošty z r. 1826. Turisticky velmi oblíbený je ostrov Finström s velkým pohřebištěm z doby vikingské, ale překvapí vás i svými krásnými plážemi. Také místní kostel St. Mikael je velmi zajímavou památkou. Nejnavštěvovanějším ostrovem je Sund, zájem turistů směřuje především na středověký hrad Kastelholm a kostel ze 13. stol. se starověkými malbami gotlandských mistrů.

Ideální čas pro návštěvu Aland je květen nebo září. Kvůli nepřízni počasí bývá mimo tyto měsíce většina rekreačních středisek uzavřená a navíc zde převažují turisté ze Švédska. Květen a září jsou tedy nejideálnějším obdobím ke skvěle prožité dovolené se vším všudy!

Letenky do Finska rezervujte ještě dnes za zcela bezkonkurenční ceny! Naplánujte si cestu předem a letenky tak kupte s dostatečným předstihem a ušetřete spoustu peněz.

Dovolená na kole bude letos to pravé pro vás!


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie