Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Dakar (DKR)

Senegal – Afrika pro začátečníky

Afrika pro začátečníky. Takto zkušení cestovatelé někdy trochu pohrdavě označují Senegal. Země Teranga, což v místním jazyce wolof znamená pohostinnost, ale zdaleka nenabízí jen přeplněné hotelové komplexy na pobřeží. Jako všude na světě i tady platí, že jakou si cestu uděláte, takovou ji budete mít.

Vaše senegalská odysea na 99 procent začne v Dakaru na letišti. Pro pasovou kontrolu si připravte alespoň přibližnou adresu místa, kde budete pobývat, stačí třeba název dakarské čtvrti. Nic jiného, co byste mohli potřebovat mě nenapadá. Se Senegalem máme bezvízový styk a na rozdíl od jiných zemí jsem se tu na letišti nikdy nesetkal se žádostí o úplatek. Po nezbytných oficialitách přichází klasická africká ulička taxikářů. Řidiči na vás budou syčet a nabízet vám odvoz. Nesyčí proto, že by vás chtěli zastrašit, ale proto, že lidi tu na sebe nepořvávají hej nebo počkej, ale vyrážejí krátké a zřetelné tss, tsss!

Dakar - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - giuliano 2022 | istockphoto.com
Flymeto - Jordi Ramisa | istockphoto.com
Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli Tvořte svoje itineráře

Vyberte si někoho, kdo vám bude sympatický a jako všude v Africe smlouvejte. Smlouvejte tvrdě. Klidně od taxíku i odcházejte, nakonec vás stejně dojede a domluvíte se. Ceny se samozřejmě různí podle destinace, ale obecně se dá říct, že na krátké vzdálenosti se platí 1000 CAF a na střední 2000–3000 CAF. Většina řidičů si napoprvé řekne klidně o dvojnásobek. Na delší vzdálenosti se vyplatí najmout si auto i s řidičem, nebo jet autobusem. Dobrodružná varianta přepravy se jmenuje “sept place” a spočívá v kombíku neurčitého stáří, na jakých se u nás hasiči učí stříhat plechy, do kterého se vejde sedm lidí plus řidič.

Dakar - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Senegal – Afrika pro začátečníky
Flymeto - Senegal – Afrika pro začátečníky
Flymeto - Senegal – Afrika pro začátečníky
Flymeto - derejeb | istockphoto.com
Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Tvořte svoje itineráře Sdílejte nabídky s přáteli Mluvíme vaším jazykem
Valerie Barry, Manuel Velasco, master2 | istockphoto.com

Samotný Dakar ale určitě stojí za malé zdržení. Pokud si chcete koupit něco na sebe, zajděte na tržnici Sandaga, kde mimo jiné najdete malou krejčovskou továrničku. Ze vzorů barevných látek tu přecházejí oči a až uslyšíte první návrhy ceny za košili nebo kalhoty, neuvěříte pro změnu vlastním uším. Už jsme se bavili o smlouvání? A říkali jsme, že máte smlouvat tvrdě? Tak tady smlouvejte hodně tvrdě! Normální cena za kalhoty je 2000 CFA, za látkovou kabelku od 1500 do 4000, podle velikosti a za košili 4 000 až 7000 podle materiálu. Dejte mi pak schválně vědět, na jakou cenu jste se dostali.

Pacův tip

Jestli se chystáte na romantickou cestu s milovanou osobou stejného pohlaví, možná by stálo za to zvážit jinou destinaci než Senegal. Respektive – pokud se na veřejnosti budete chovat zdrženlivě, což tu ostatně platí i pro heterosexuální páry, nic vám nehrozí. Je ale třeba mít na paměti, že navzdory všeobecné tolerantnosti místních obyvatel se bohužel bavíme o zemi, kde jsou homosexuální styky zakázány zákonem. Queer páry zde proto teoreticky čelí jednomu až pěti letům vězení a vysoké pokutě.

 Související články

Kategorie