Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Nejlepší maratony a ultramaratony
Letiště · · IAD
11. října 2018 4 min čtení
Číst více..

7 rad, jak si levně a bez obav půjčit auto v zahraničí

Chcete na dovolené navštívit nejodlehlejší místa bez davu turistů, tak si rozhodně půjčte auto. Díky tomu jsem například na Sardínii objevil nejkrásnější pláž, kterou jsem měl jen sám pro sebe. Na Kosu jsem vozem objevil nejromantičtější západ slunce. Za dechberoucí nedotčenou přírodou v Norsku bych se bez automobilu také nedostal. Máme pro vás pár rad, jak v cizině za vůz nezaplatit zbytečně více, než musíte a jak si celý proces vypůjčení usnadnit.

1. Rezervujte si auto dopředu online

Na každém mezinárodním letišti je nespočet autopůjčoven, kterou vybrat? Vygooglujte si předem společnost rent-a-car, která má nejlepší recenze. Ať má hodnocení minimálně čtyři z pěti. Budete mít větší jistotu, že dostanete dobré a čisté auto a budou s vámi jednat fér. Rezervování vozu předem online je navíc i o několik tisíc korun levnější než přímo na místě. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme projít si webové stránky jednotlivých autopůjčoven, abyste měli cenové porovnání.

2. Neplaťte pojištění předem

Existují weby, které se specializují na porovnávání cen vozů z autopůjčoven. Někdy nabídnou opravdu výhodnější cenu. Ale pozor, v částce je vždy jen základní pojištění, takže se vám budou snažit prodat i lepší pojistku, která toho kryje mnohem více. Často je ale dražší než samotné půjčení automobilu. Ale hlavně se jedná o zcela jinou pojišťovnu, než se kterou spolupracuje daná autopůjčovna. V praxi to pak znamená, že pokud v zahraničí budete řešit nějakou událost, musíte nejprve sáhnout do peněženky a teprve pak uplatňovat peníze zpět u nasmlouvané pojišťovny. Nicméně pokud se připojistíte přímo ve vybrané autopůjčovně, pak při jakémkoliv problému nic neplatíte. Vše řeší autopůjčovna s pojišťovnou sama. Takže pojištění doporučujeme řešit až na místě po příletu, nebo přímo na stránkách konkrétních rent-a-car společností, ti často nabízejí výhodnější podmínky, například druhého řidiče zdarma.

3. Plná nádrž a neomezené kilometry

Full to full, unlimited mileage - tyto dvě možnosti si při půjčení vozu zapamatujte. První z nich znamená, že auto vám půjčí s plnou nádrží a až ho budete vracet zpátky, tak musíte natankovat opět plnou nádrž. Je to nejjednodušší možnost. Unlimited mileage znamená, že vám půjčovna svěří vůz bez ohledu na ujeté kilometry. Tuto variantu doporučujeme, protože omezený počet ujetých kilometrů vás bude zbytečně limitovat při plánování výletů. A přešvihnutí tohoto limitu vás samozřejmě opět bude stát peníze navíc.

4. Kreditní kartu s sebou

Než odletíte, nezapomeňte si vzít kreditní kartu. Většina autopůjčoven vyžaduje pouze kreditku, na které si bloknou určitou částku jako pojistku za půjčení auta. S klasickou debetní nebo předplacenou kartou můžete narazit a pokud nebudete mít kreditní kartu, auto vám buď nepůjčí, nebo se vám to pořádně prodraží. Zároveň je potřeba myslet na dostatečný limit na kartě. Některá společnost si blokuje v přepočtu jen pár tisíc, jiná klidně i 40 tisíc korun. Jak vysoká bude částka blokace, zjistíte v podmínkách při objednávání automobilu. Doporučujeme zároveň smluvní podmínky celé důkladně pročíst, ať pak nejste překvapení.

5. Půjčené auto si vyfoťte

Když jste na místě a máte půjčeno, tak než odjedete, pořádně si prohlédněte vůz. Nejlepší, když si ho ze všech stran vyfotíte. Jestli nejsou prasklá skla, rýhy v laku, pozůstatek po nehodě, rozpárané sedačky, zda fungují světla apod. Pak si vemte předávací protokol a vše porovnejte, zda odpovídá skutečnosti. Jestli objevíte něco navíc, upozorněte na to pracovníky autopůjčovny a nechte si zjištěné závady zapsat do předávacího protokolu. Zabere to chvíli čas, ale máte pak jistotu, že si společnost po vrácení automobilu nestrhne žádnou částku navíc. Obzvláště pozor si dejte, když nemáte žádné připojištění, to si pak některé půjčovny rádi “smlsnou” na každém defektu, které na voze po vašem předání objeví.

6. Pozor na odvoz z letiště

Levnější autopůjčovny nemají kancelář přímo na letišti, ale kousek od něj. Většina z nich má zařízený odvoz (shuttle). Je třeba si ale předem uvědomit, že kvůli levnější ceně strávíte půjčením a vrácením auta více času. Na odvozy navíc někdy nebývá spoleh a tak si raději předem poznačte telefonní číslo, ať se autopůjčovně připomenete.

7. Služba Překladatel vám pomůže

Pokud si nejste jistý svou angličtinou, nevadí. Naše služba Překladatel vám pomůže, tedy když si objednáte letenky přes Flymeto. Na lince +420 222 266 966 jsou k dispozici operátoři a operátorky, kteří si vyslechnou váš problém a když předáte telefon tomu, s kým se potřebujete domluvit, tak za vás vše vykomunikují.Tagy

žádné tagy