Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Mahe Island (SEZ)

Odlet

Cestující

2

Seychely – ráj na zemi
Letiště · Seychelly · Seychelly
Číst více..

New Yorkem na kole
New Yorkem na kole
Severní Amerika · New York - USA
Číst více..

Smyslná Sardinie

Proč Seychely?

Sedm důvodů proč navštívit Seychely

Od: Paco   |   29. ledna 2020

Nejkrásnější pláže na světě zaručuje velmi jemný a oslnivě bílý písek, křišťálově čistá voda se všemi odstíny modré a velkolepé hladké skalní útvary, které jsou naprosto ohromující. Ti, kteří se chtějí vyhnout davu, mají nespočet možností výběru, jelikož všechny pláže jsou volně přístupné. Většina z nich pak díky obklopení palmami a bujnou vegetací poskytuje příjemný stín.

Kulinářské zážitky

Neexistuje jiné místo na světě, které by poskytovalo tak vynikající kreolskou kuchyni, která je založena hlavně na čerstvých rybách a mořských plodech. Ta navíc odráží různorodost domorodých kultur s jejich asijskými, evropskými a africkými vlivy.

Zdroj: istockphoto.com

Místo pro relaxaci a svatbu

Ostrovy zaručují absolutní klid pro relaxaci. Vzhledem k tomu, že jsou Seychely považovány za velmi luxusní destinaci, nenavštěvují je davy turistů. Vždy najdete prázdné pláže, což dělá ze Seychel ideální destinací pro ničím nerušené svatební hostiny nebo romantickou svatební dovolenou.

Džungle a hory

Ostrovy jsou domovem velmi drsných džunglí a dokonce i hor, což většinu lidí překvapí. Jelikož nejsou Seychely vulkanickými ostrovy, jsou hory z žuly jedinečné svým naprosto hladkým vzhledem, který uchvátí každého milovníka originální scenérie. Přítomnost džungle a hor tak vybízí i k jiným aktivitám, než jen relaxaci na pláži, či šnorchlování.

Zdroj: istockphoto.com

Korálové útesy

I přesto, že bělením korálových útesů je zasažený celý svět, vyskytují se na ostrově nádherná místa, která mají zcela neporušený vzhled, kde budete nadšeni fascinujícím podmořským světem bohatým na barevné ryby a korály.

Zdroj: istockphoto.com

Jedinečná fauna a flóra

Stejně jako samotné ostrovy i jejich fauna a flóra vykazují velkou rozmanitost. Budete fascinováni pestrostí místních ptáků, exotických zvířat a zajímavých květů. Seychely obývají i nejvíce ohrožené druhy světa, od nejmenší žáby na zemi až po obří želvy. Že to ostrovy s ochranou přírody pro budoucí generace myslí vážně dokazuje to, že přes 50 % území jsou národní parky a přírodní rezervace.

Zdroj: istockphoto.com

Bezpečná destinace

Vzhledem k vysoké životní úrovni, jenž je srovnatelná se střední Evropou, je kriminalita na Seychelách velmi nízká, což se pozitivně projeví na vaší náladě při pobytu na ostrovech. Bonusem je, že se na Seychely můžete podívat kdykoliv se Vám zachce, protože díky své poloze je teplota trvale kolem 30°C. Rizikem není navštívit ostrov ani v období dešťů, protože i ty jsou příjemně teplé a netrvají celé dny.

Jak již bylo psáno, jsou Seychely považování za luxusní destinace, ale v dnešní době nabízejí luxus pro každého. Ano, naleznete zde velmi drahé 5hvězdičkové hotely (jako jsou FourSeasons a Raffles ), ale i poměrně cenově dostupné a o nic horší bydlení v penzionech. Rozmyslete se, na které pláži chcete trávit čas a nalezněte si bydlení poblíž ní.

Na Seychylách je vždy co dělat a oproti standardním tropickým rájům je zde velmi rozšířena pěší turistika a cyklistika, která může vyplnit čas mezi šnorchlováním, relaxací. Další dny můžete strávit procházkou čajovou plantáží či ochutnávkou místního rumu. Co by vám nemělo na ostrovech uniknout?

Vallée del Mai

Seychylská památka přírodního dědictví UNESCO a jeden z hlavních důvodů, proč byl Praslin považován za zahradu Edenu. Nedotčený a na exotické rostliny bohatý deštný prales, kterým prolétávají různě druhy ptactva a netopýrů, na který jen tak nezapomenete.

Zdroj: istockphoto.com

Festival – Karneval

Pokud dorazíte na Seychely v dubnu je v podstatě vaší povinností navštívit slavný karneval, který se koná v hlavním městě Victoria a je jednou z nejinspirativnějších světových událostí. Umožnil Seychelám stát se místem setkávání kultur několika zemí. Tato akce nazývaná také jako “karneval karnevalů” láká více než 30 000 turistů ročně. Koná se každý rok a trvá tři dny, které jsou nabité hudbou, barvami, extravagancí a sdílením dědictví zúčastněných národů. Těch bývá až 30 a máte možnost vidět více než 1 500 účastníků z těchto zemí.

Rekreační rybaření

Ať už jste zkušení sportovní rybáři nebo nadšení začátečníci, budete unešení příležitostmi, které zdejší, na ryby bohaté vody, nabízejí. V nedotčených azurových vodách můžete vyzkoušet tradiční techniku rybolovu, ale i muškaření. Určitě si nenechte ujít vzrušující noční rybolov, při kterém můžete lovit barakudu nebo žraloka z různých ostrovních lokalit. Mezi nejvyhledávanější patří ostrov Alphonse.

Zdroj: istockphoto.com

Plody Lodoicei seychelské

Občas se jím říká ořechy lásky, a to z důvodů značné podobnosti s ženským pozadím či ženským klínem v životní až nadživotní velikosti. Tento obří kokosový ořech dozrává až po sedmi letech, kdy váží 20 až 30 kilogramů a má až půl metru v průměru. Pokud byste jsi chtěli koupit jeden z těchto plodů cena se pohybuje okolo 200 eur. Ořechů se sklídí kolem dvou tisíc ročně a každý je opatřen registrační známkou a takto označený ořech je možné si odvézt i domu, ovšem počítejte kromě částky za suvenýr ještě s příplatkem za nadváhu v letadle.

Zdroj: istockphoto.com

Golfové hřiště s nejkrásnějším výhledem

V hotelu Constance Lemuria můžete navštívit 18 jamkové golfové hřiště, které patří k jedním z nejtěžších na světě. Absolvování všech 18 jamek vám přinese nádhernou podívanou po ostrovní krajině.

Zdroj: istockphoto.com

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie