Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Barcelona (BCN)

Odlet

Cestující

2

Havaj

10 důvodů, proč budete milovat Barcelonu

Od: #flymeto   |   25. března 2018

Barcelona, hlavní město Katalánska, ležící při pobřeží Středozemního moře na východě Španělska, je jedno z mála evropských měst nabízející možnost užít si dovolenou, při které si můžete užívat kulturního města, nebo jí celou strávit s koktejlem na pláži. Když k tomu přidáte nádhernou architekturu, skvělé jídlo a město plné umění, vychází toto druhé největší město Španělska, jako ideální volba.

Počasí

Barcelona má skvělou polohu a mírné klima po celý rok. Nejchladnější doba v průběhu roku je obvykle od prosince do února, kdy je průměrná teplota mezi 10 a 12 ° C. Nejteplejším měsícem je většinou srpen s teplotou kolem 29 ° C, je tak ideálním místem na víkendový útěk v zimním období, či letní dovolenou, kterou nemusíte nutně strávit pod deštníky.

Zdroj: istockphoto.com

Pláže

Jak již bylo v úvodu psáno, Barcelona se nachází podél pobřeží Středozemního moře a nabízí tedy několik kilometrů pláží. Hlavní pláž se jmenuje Barceloneta a nabízí veškeré služby, které k pořádnému odpočinku budete potřebovat. Skvělé restaurace a bary, personál běhající nahoru a dolů, nosící pivo, vodu, deky, počítat můžete si mobilními maséry, nebo obchodníky se sezónním zbožím. V případě, že budete mít chuť sportovat, počítejte s vybudovanými hřišti pro beach volejbal, trasami pro běh, půjčovnami surfů i veřejnou venkovní posilovnou.

Zdroj: istockphoto.com

Současné umění

MACBA (Muzeum současného umění v Barceloně) je jednoznačně nejmodernější muzeum současného umění v Barceloně a patří k nejvýznamnějším institucím svého druhu v Evropě. Je domovem jedné z největších sbírek (přes 5 000 děl) současného umění na světě. Mimo to Barcelona nabízí řadu uměleckých galerií, kde vystavují mladí umělci z celého světa. V neposlední řadě váš čeká rozsáhlé pouliční umění, které přitahuje obdivovatele z celého světa

Zdroj: istockphoto.com

Sagrada Familia

Úžasné kontroverzní modernistické dílo Antoniho Gaudího je ve výstavbě již více než 100 let a neočekává se, že by během dalších dvaceti bylo dokončeno, ačkoliv se předpokládalo, že se tomu stane na sté výročí smrti Gaudího, tedy v roce 2026. Svatostánek, který ročně navštíví statisíce turistů, láká na neotřelý design a kombinaci zobrazení života svatých a úžasnými geometrickými tvary.

Zdroj: istockphoto.com

Barri Götic

Pokud je na vás toho v dnešní uspěchané době příliš, můžete zpomalit při prohlídce nejstarší čtvrti v Barceloně. Přes 2 000 tisíce let představuje duchovní a světské centrum města. Dnes představuje především turistickou atrakci a pěší zónu s tradičními obchůdky a malými restauracemi. Po celé trase na vás čekají architektonické skvosty, jako jsou palác Palau de la Generalitat, radnice Casa de la Ciutat nebo nejkrásnější barcelonská katedrála La Seu.

Zdroj: istockphoto.com

Nákupy na Passeig de Gràcia

Jedná se bezesporu o jednu z nejslavnějších a nejdražších nákupních ulic v Barceloně, možná i v celém Španělsku. Tato ulice je místem, kde svůj prodej soustředili nejvýznamnější značky a návrháři módního průmyslu. Passeig de Gracia začíná na slavném barcelonském náměstí Plaza Catalunya a končí ve vesnici Gracia. Užít si tak můžeme krásnou procházku, při které můžete k odpočinku využít 32 krásných moderních laviček, které jsou základnou pro pouliční lampy.

Zdroj: istockphoto.com

Kulinářské dědictví Ferrana Adriého

Jeden z nejvýznamnějších šéfkuchařů dnešní doby Ferran Adrià dlouhodobě vedl restauraci elBulli, která byla celkem pětkrát v hlasování o nejlepší restauraci světa. Ačkoliv už není restaurace otevřená, přežívá dědictví proslulého šéfkuchaře v podobě jeho žáků v místních restauracích, kde se i nadále pokračují v kulinářské inovaci. Mezi nejvýznamnější z nich pak patří Dos Palillos, Alkimia a Tickets.

Zdroj: istockphoto.com

Potravinový trh Boquería

Historie nejslavnějšího potravinového trhu, postaveného mimo hradby, sahá až do 12. století, kdy se prodejci vyhýbali zaplacení dovozní daně. Tento přibližně 2 500 m2 veliký trh se nachází na ikonické ulici Las Ramblas v centru města a je jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Barceloně. I dnes zůstává důležitým centrem místního obchodu. Nachází se zde přes 300 stánků, kde prodávájí místí i mezinárodní produkty a je terčem návštěv většiny profesionálních kuchařů z celého města.

Zdroj: istockphoto.com

Noční život

Pokud již Barcelonu navštívíte, bylo by hříchem ulehnout na lože ihned po setmění. Ne nadarmo se říká, že Barcelona nikdy nespí. Multikulturní čtvrť El Raval je domovem prosperující umělecké komunity, undergroundových barů a alternativní scény. Chcete-li Barcelonu zažít jinak, začněte zde.

Zdroj: istockphoto.com

Stadion Camp Nou

Krom toho, že jde o domácí stadion jednoho z nejslavnějších světových klubů, je zároveň největším stadionem v Evropě, který pojme téměř 100 000 diváků. Stadion je otevřen i pro veřejnost, takže máte možnost projít si stadion a navštívit muzeum klubu FC Barcelona, kde můžete vidět různé trofeje, memorabilie a originální dresy.

Zdroj: istockphoto.com


flight

ceny začínají od 490 Kč


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy