Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Silný zákaznický servis.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Skyeurope

SkyEurope Airlines, a.s. (neoficiálně také Sky Europe) byla nízkonákladová letecká společnost se sídlem na letišti M. R. Štefánika (BTS) v Bratislavě a dalšími základnami v Praze, Košicích a Vídni. 31. srpna 2009 společnost zastavila všechny lety a soudem jmenovaný správce firmy podal návrh na konkurz. 2. září slovenské ministerstvo dopravy odebralo licenci k provozování letecké dopravy.

Se základnami v Rakousku, Česku a na Slovensku byla SkyEurope první vícezákladnová letecká společnost ve střední Evropě. Společnost poskytovala lety „point-to-point“ na krátké vzdálenosti a charterové a nákladní služby.

V průzkumu společnosti Skytrax, provedeném v období srpen 2007 - červenec 2008, byla SkyEurope nejlépe hodnoceným východoevropským nízkonákladovým přepravcem.

SkyEurope dosahovala každoročně ztrát v řádu desítek milionů eur. V hospodářském roce 2008 činila průměrná ztráta na prodanou letenku téměř 400 Kč. Společnost bojuje o novou stabilní vlastnickou strukturu a nové finanční prostředky. SkyEurope dluží 25 milionů eur fondu rizikového kapitálu York Global Finance II, překlenovací úvěr je splatný 15. července 2009.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 WikipedieSouvisející články