Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Ryanair

Ryanair je nízkonákladový letecký dopravce se sídlem v Dublinu. Společnost zahájila svoji činnost v roce 1985, kdy začala létat jedním 15místným turbovrtulovým letadlem Embraer EMB 110 Bandeirante na lince Waterford – Londýn-Luton. Od té doby prošla výraznou expanzí; v roce 2008 byl Ryanair co do počtu přepravených cestujících největším leteckým dopravcem v Evropě, v celosvětovém měřítku zaujal šestou pozici.

Společnost provozuje flotilu 232 letadel Boeing 737-800 a dalších 82 letadel stejného typu má od výrobce převzít do roku 2012, poté může uplatnit opci na dalších 84 strojů. Celkem provozuje více než 1100 linek mezi 162 letišti v 24 zemích EU, Norsku, Chorvatsku a Maroku.

Domovským letištěm aerolinií je Dublin International Airport. Největším letištěm, kde Ryanair operuje, je ale letiště Londýn Stansted. Celkem má Ryanair svá letadla rozmístěná v 45 evropských základnách (Alghero, Alicante, Barcelona, Bari, Birmingham, Bologna, Bournemouth, Brémy, Brindisi, Bristol, Brno, Brusel-Charleroi, Cagliari, Cork, Dublin, Düsseldorf-Weeze, East Midlands, Edinburgh, Faro, Frankfurt-Hahn, Girona, Glasgow-Prestwick, Gran Canaria, Kaunas, Kerry, Lanzarote, Leeds-Bradford, Liverpool, Londýn-Luton, Londýn-Stansted, Madrid, Málaga, Malta, Milán-Bergamo, Oslo-Rygge, Pescara, Pisa, Porto, Reus, Řím-Ciampino, Sevilla, Shannon, Stockholm-Skavsta, Tenerife South, Trapani a Valencie).

Mezi destinacemi nechybí ani Česká republika – od roku 2005 Ryanair provozuje přímou linku mezi Brnem a Londýnem. Od 7. listopadu 2007 Ryanair zařadil mezi své destinace i Prahu pravidelnou linkou z Dublinu, později přibyla i spojení z Prahy do Frankfurtu-Hahnu v Německu, anglického Birminghamu a švédského Stockholmu (letiště Skavsta). Dvě další zavedené linky Praha – East Midlands (poblíž anglického Nottinghamu) a Brno – Girona nebyly z pohledu vedení společnosti rentabilní a byly zrušeny. V dubnu 2010 po neúspěšném jednání s letištěm Praha-Ruzyně o snížení letištních tax Ryanair oznámil, že na tomto letišti ukončí od zimního letového řádu své působení. Zároveň od zimního letového řádu 2010 zahájila provoz nová linka Brno - Milán-Bergamo. Od poloviny dubna 2011 bude mít brněnské letiště i sezónní spojení se španělským Alicante.

27. srpna 2009 se vedení Ryanairu rozhodlo investovat půl milionu euro do kampaně pro schválení Lisabonské smlouvy v Irsku.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 WikipedieSouvisející články