Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Ryanair

Ryanair je nízkonákladový letecký dopravce se sídlem v Dublinu. Společnost zahájila svoji činnost v roce 1985, kdy začala létat jedním 15místným turbovrtulovým letadlem Embraer EMB 110 Bandeirante na lince Waterford – Londýn-Luton. Od té doby prošla výraznou expanzí; v roce 2008 byl Ryanair co do počtu přepravených cestujících největším leteckým dopravcem v Evropě, v celosvětovém měřítku zaujal šestou pozici.

Společnost provozuje flotilu 232 letadel Boeing 737-800 a dalších 82 letadel stejného typu má od výrobce převzít do roku 2012, poté může uplatnit opci na dalších 84 strojů. Celkem provozuje více než 1100 linek mezi 162 letišti v 24 zemích EU, Norsku, Chorvatsku a Maroku.

Domovským letištěm aerolinií je Dublin International Airport. Největším letištěm, kde Ryanair operuje, je ale letiště Londýn Stansted. Celkem má Ryanair svá letadla rozmístěná v 45 evropských základnách (Alghero, Alicante, Barcelona, Bari, Birmingham, Bologna, Bournemouth, Brémy, Brindisi, Bristol, Brno, Brusel-Charleroi, Cagliari, Cork, Dublin, Düsseldorf-Weeze, East Midlands, Edinburgh, Faro, Frankfurt-Hahn, Girona, Glasgow-Prestwick, Gran Canaria, Kaunas, Kerry, Lanzarote, Leeds-Bradford, Liverpool, Londýn-Luton, Londýn-Stansted, Madrid, Málaga, Malta, Milán-Bergamo, Oslo-Rygge, Pescara, Pisa, Porto, Reus, Řím-Ciampino, Sevilla, Shannon, Stockholm-Skavsta, Tenerife South, Trapani a Valencie).

Mezi destinacemi nechybí ani Česká republika – od roku 2005 Ryanair provozuje přímou linku mezi Brnem a Londýnem. Od 7. listopadu 2007 Ryanair zařadil mezi své destinace i Prahu pravidelnou linkou z Dublinu, později přibyla i spojení z Prahy do Frankfurtu-Hahnu v Německu, anglického Birminghamu a švédského Stockholmu (letiště Skavsta). Dvě další zavedené linky Praha – East Midlands (poblíž anglického Nottinghamu) a Brno – Girona nebyly z pohledu vedení společnosti rentabilní a byly zrušeny. V dubnu 2010 po neúspěšném jednání s letištěm Praha-Ruzyně o snížení letištních tax Ryanair oznámil, že na tomto letišti ukončí od zimního letového řádu své působení. Zároveň od zimního letového řádu 2010 zahájila provoz nová linka Brno - Milán-Bergamo. Od poloviny dubna 2011 bude mít brněnské letiště i sezónní spojení se španělským Alicante.

27. srpna 2009 se vedení Ryanairu rozhodlo investovat půl milionu euro do kampaně pro schválení Lisabonské smlouvy v Irsku.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 WikipedieSouvisející články