Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Air New Zealand

Národní aerolinky Air New Zealand provozují pravidelnou osobní dopravu do 27 vnitrostátních a 26 mezinárodních destinací ve 14 zemích světa. Mezi obsluhovanými letišti nechybí ta v Asii, Evropě, Severní Americe a v Oceánii – Air New Zealand jsou dnes jedinými aerolinkami na světě, které létají kolem světa. Letecká společnost je od roku 1999 členem Star Alliance a svoji hlavní základnu má na letišti v Aucklandu.

Historie novozélandských aerolinek sahá až do roku 1940, kdy byly založeny pod názvem Tasman Empire Airways Limited. V roce 1965 pak přišlo zestátnění a změna názvu na Air New Zealand. V roce 1989 pak byly zprivatizovány, avšak po neúspěšné fúzi se společností Ansett Australia byly v roce 2001 opět vráceny státu. V roce 2008 přepravily necelých 12 milionů cestujících.

Air New Zealand mají i několik dceřiných společností, které operují na regionálních tratích – jmenovitě jimi jsou Air Nelson, Eagle Airways, Mount Cook Airlines a Zeal320. Letecká společnost provozuje program Airpoints pro pravidelné cestující.Související články